کافی نت اوج شهر لاهیجان - مطالب مهر 1393

اگر بلد نیستید ، ثبت نام نکنید و مشاوره ندهید !!!

در روزهای گذشته بالای ۲۰ الی ۳۰ نفر به ما مراجعه کرده اند که به کافی نت ها و خدمات کامپیوتری ها و یا مراکز دیگری مثل موبایل فروشی ها و بعضا حتی به مراکز مشاوره کنکور رفته و متاسفانه اطلاعات غلطی در مورد ثبت نام گرفته اند که بسیار تاسف بار و ناراحت کننده بوده است . آنقدر تاسف بار که حتی در کلام نمیگنجد و بنده بعنوان یک متصدی کافی نت بحدی شاکی و ناراحت هستم که خواستم با نوشتن این مطلب شکایت خودم را از کسانی ابراز کنم که قواعد و قانون های ثبت نام کنکور را نمیدانند و با زندگی یک داوطلب بازی میکنند و با دادن اطلاعات غلط چه قبل و چه حین و چه بعد از ثبت نام سبب می شوند داوطلب یک ثبت نام اشتباه چه بلحاظ نوع رشته و شهر انتخابی و چه بلحاظ نوع ثبت نام انجام بدهد و یکسال از عمر وی بخاطر سهل انگاری یک انسان ناوارد و ناآگاه تلف شود . از هفته گذشته تابحال موارد متعددی مراجعه داشته ایم که ثبت نام اشتباه و یا کارت کنکور اشتباه و یا دفترچه کنکور اشتباه داشته اند و این سبب شده تا دچار مشکل گردند .

url000

**********

در ادامه به برخی از این دست موارد اشاره میکنم .

* داوطلب پیش دانشگاهی تجربی دارد و مشاوره کنکوری که رفته به وی گفته اند :  باید در کنکور کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد شرکت کنی !!!  باید ۴ کارت بخری و ادامه ماجرا !!!

جل الخالق !!! آدم شاخ در می آورد !!! پیش دانشگاهی تجربی را چه به کارشناسی ناپیوسته !!!  در صورتی که اظهر من الشمس است که کارشناسی ناپیوسته یا همان کاردانی به کارشناسی برای بچه هایی است که فوق دیپلم دارند و نه برای داوطلبان دیپلمه  و پیش دانشگاهی و داوطلبان با مدرک پیش دانشگاهی باید در کنکور کارشناسی پیوسته آزاد شرکت کنند حال چه با کنکور و چه بی کنکور و در یک سطح پایین تر در صورتی که بخواهد کاردانی بخواند باید کاردانی ناپیوسته را ثبت نام کند نه کاردانی به کارشناسی ناپیوسته !!! واقعا این مشاور محترم کنکوری باید مورد بررسی و تست سلامت عقلی و علمی قرار بگیرند و توضیح بدهند این اشتباه بزرگ یعنی چه ؟؟؟ خیلی جالب است که اول بنده با خودم گفتم مشاوره اشتباه نمیکند و شاید داوطلب اشتباه فهمیده اما وقتی مجددا به مشاور زنگ زدند او باز هم تکرار کرد که بله باید کارشناسی ناپیوسته ثبت نام شود که اینجا بود که به این داوطلب گرامی که مبلغ ۴۰۰ هزار تومان هم بابت مشاوره به این مرکز مشاوره داده بود گفتم شما متوجه نشدید ایشان اینکاره نیستند که در جواب گفت چرا !!! وقتی متوجه شدم که دیگر دیر شده بود و برای همین الان پیش شما آمدم که راهنمایی ام کنید چون پرسیده بودم شما در زمینه کنکور اطلاعات خوبی دارید .

* داوطلب وارد یک دفتر خدمات کامپیوتری شده و بجای دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری اشتباها دفترچه انتخاب رشته کنکور صرفا بر اساس سوابق تحصیلی را به وی داده اند . روزی که این داوطلب برای ثبت نام وارد کافی نت شد و دیدم رشته هایش اشتباه است از وی پرسیدم که این کدها را از روی چه دفترچه ای زده اید و او پاسخ داد از یک دفتر خدماتی بالاتر از شما خریدم !!! دیدم یک دی وی دی از کیفش دراورد !!! همینکه دی وی دی را دیدم متوجه شدم طرف اصلا اینکاره نبوده !!! کدام آدم عاقلی یک فایل دفترچه کنکور که حجمش به زور به ۳ مگابایت می رسد را روی دی وی با حجم ۴٫۵ گیگابایت رایت میکند و دست آخر ۱۰۰۰ تومان (فقط پول دی وی دی ) می گیرد !!!!  برای همین وقتی دی وی دی را دیدم متوجه شدم طرف ناوارد بوده و شکم به یقین تبدیل شد که دفترچه هم اشتباه است و سپس دفترچه درست را به داوطلب دادم و او تازه فهمید که چرا رشته هایی که میخواسته در دفترچه نبوده است . آخر سر که کارش به درستی انجام شد گفت : من خودم شک کرده بودم دفترچه ای که به من داده اند اشتباه باشد و به صاحب آن مغازه هم گفتم که این بنظرم اشتباه است اما میگوید صاحب مغازه گفت : ما خودمان واردیم و میدانیم این درست است و کافی نت های دیگر هم از ما میپرسند !!!!!!  وقتی از وی آدرس مغازه ای را که دفترچه اشتباه به وی داده بود پرسیدم صاحبش را شناختم و متوجه شدم که صاحب آن بیشتر از سیکل ندارد و تخصص اصلی اش رایت کردن سی دی ام پی تری ساسی مانکن و پخش آهنگ با صدای بلند از مغازه است و کلا کارش فروش سی دی آهنگ است و تازه متوجه شدم چرا دفترچه را روی دی وی دی زده است !!! بخود داوطلب گفتم شما که میدانید طرف اینکاره نیست برای چه می روید پیشش و او نیز گفت : شما به ما دور هستید و این مغازه نزدیک خانه مان است !!! هرچند توجیهش را قبول نکردم اما به وی گفتم بحث این نیست که پیش ما بیایی بلکه سعی کن حتی شده دور بری اما جایی بری که میدونی طرف خودش بلد باشه . کسی که تا سوم راهنمایی خودش بیشتر نخونده چطور میخواد تو رو که میخوای وارد دانشگاه بشی راهنمایی بکنه !!! حالا بماند داریم برخی دوستان رو که شاید خودشون درس نخوندن اما وقتی بلد نیستن از دیگران که بلدن میپرسن و همینطوری از خودشون کاری رو انجام نمیدن …

موارد زیادی رو در روزهای اخیر ثبت نام کنکور داشتیم که ثبت نام ها اشتباه انجام شده و مثلا بجای کاردانی پیوسته برای شخص کاردانی ناپیوسته زدند یا مثلا بجای انتخاب رشته با آزمون برداشتند برای شخص ثبت نام همون کنکور رو بدون آزمون انجام دادند و خیلی دیگر از این موارد که روزی نیست که چند نفر با این مشکلات پیش ما نیایند . خیلی هایشان هم دیگر راه برگشتی ندارند و امکان ویرایش برایشان نیست و یا مثلا ثبت نام کنکور تمام شده و فرصتی ندارند و خیلی ها را هم میشود اصلاح کرد که برایشان انجام میدهیم اما در بسیاری از موارد بواسطه ثبت نام اشتباه طرف کنکور را از دست میدهد و عملا نمی شود کاری برایش انجام داد .

راستش را بخواهید هدفم از نوشتن این پست این بود که به دوستانی که در زمینه های مختلف کاری مانند کنکور و سایر زمینه های دیگر سررشته ای ندارند اعلام کنم خواهشا اگر بلد نیستید کاری را به عهده نگیرید . گاهی وقتها شما روی یک صفحه پرینت اشتباهی را انجام میدهید که  قابل برگشت است اما ثبت نام کنکور برای داوطلبی که ۱۲ سال درس خوانده اگر اشتباه شود و برگشت پذیر نباشد را چه میخواهید بکنید !!! آیا با یک ببخشید ساده حل می شود !!! خود ما که ادعای بلد بودن ثبت نامها و شرایط و ویژگیهای خاص کنکور را داریم برخی مواقع مشتریان وسواسی و ناواردی را داریم که اطلاعاتشان اشتباه است و هر چه به آنها میگوییم قبول نمیکنند دست آخر با مسئولیت خودشان برایشان ثبت نام میکنیم و زیر برگه شان مینویسیم با مسئولیت شخص که اگر فردا اشتباهی بود طرف یادش باشد که طبق گفته های خودش و با اصرار خودش ثبت نام شده است حالا حساب کنید که بهمین شخصی که اصلا و عمرا در کنکور هم قبول نمی شود دفترچه اشتباه بدهی و یا ثبت اشتباه از جانب شما باشد فردا باید کلی دعوا و مرافه و داستان داشته باشی ….

در پایان امیدوارم که دوستان چه با عنوان مشاور ، چه با عنوان کسبه سعی نمایند اموری را مشاوره بدهند و انجام برسانند که در آن توانایی دارند و صرفا بخاطر اینکه پولی بدست بیاورند کاری را با آزمایش و خطا انجام ندهند که بعدا پشیمانی ببار بیاورد و یا حق الناس بر گردنشان بیفتد


منبع:http://www.kolbeh-sabz.ir

طبقه بندی: کافی نت اوج،

تاریخ : شنبه 19 مهر 1393 | 06:31 ب.ظ | نویسنده : کافی نت اوج شهر لاهیجان | نظرات

  • paper | تازیانه | خسوف
  • شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic