کافی نت اوج شهر لاهیجان - مطالب بهمن 1393

فیلترشکن بلای جان کافی نت ها

با توجه به ابلاغیه پلیس فتا و اتحادیه و بر اساس قانون جرائم رایانه ای  انتشار فیلترشکن ها وآموزش روشهای عبور از سامانه های فیلترینگ. ( بند ج ماده ۲۵ قانون ج.ر ) کاملا غیرقانونی می باشد . اما متاسفانه بیشتر همکاران کافی نت دار در سطح منطقه این موضوع را رعایت نمیکنند و در این خصوص کوتاهی میکنند . شاید دایره فیلترینگ سایت ها و وبلاگ ها در کشور سطح وسیع و طیف وسیعی را شامل شود و یا حتی شاید به نظر خیلی از ما این کار کار جالبی نباشد اما نکته اصلی این است که ما در این کشور یعنی ایران زندگی میکنیم و باید تابع قوانین آن باشیم لذا اگر گفته می شود استفاده از فیلترشکن ممنوع است  نباید توسط دوستان گرامی استفاده شود .

vp

 روزانه بالای ۲۰ مشتری داریم که تا وارد کافی نت می شوند می پرسند آقا فیلترشکن دارید ؟؟؟  وقتی ما میگوییم نه نداریم یکجوری با تعجب نگاهمان میکنند که معلوم می شود  کافی نت های دیگر براحتی نقل و نبات وی پی ان و فیلترشکن در اختیار این مشتریان قرار میدهند .

در سطح شهر کرج اگر ۱۰۰ کافی نت مشغول بکار باشند به جرات میتوان گفت ۹۰ تای آنها به مشتریان دائمی شان فیلترشکن میدهند و هیچ ترسی هم بابت آن ندارند و این وسط ما که قانون را رعایت میکنیم مظلوم باقی می مانیم چرا که مشتریانمان روز به روز کمتر می شود و همه سرازیر کافی نت هایی می شوند که فیلترشکن دارند .

نکته قابل توجه اینکه اخیرا با توجه به اینکه اعلام شده تا کافی نت ها  از کاربران کد ملی دریافت کنند باز هم بیش از نیمی از کافی نت ها اینکار را نمیکنند و یا از این موضوع شانه خالی میکنند و طفره می روند . نکته جالب تر اینکه برخی از همین کافی نت ها از کاربران کد ملی هم می گیرند اما روی سیستم هایشان فیلترشکن هم دارند که این جای بسی تاسف است که دوستان قوانین را به راحتی هر چه تمام تر دور می زنند و هیچ کس هم نیست بگوید چرا ؟؟؟؟؟

یکی دیگر از جالب ترین نکات بنا بر اخبار رسیده توسط مشتریان و دوستان این است که کافی نت هایی که نزدیکتر به اتحادیه الکترونیک هستند و در مرکزیت شهر قرار دارند خیلی راحت تر و بدون ترس تر به شما فیلترشکن میدهند .حتی یکی از مشتریان ما میگفت اصلا نرم افزار پروکسیفایر روی سیستم هایشان نصب است و سیستم با این نرم افزار فریز هم شده و این خیلی برای ما جالب بود ….

اخیرا بازرسی های محسوس و نامحسوسی توسط پلیس فتا در سطح شهر انجام شده است و به خود ما نیز دو مرتبه سر زده اند و ما را هم مورد بازرسی و بررسی قرار داده اند اما هیچ سیستم تشویق یا تنبهی در عمل وجود ندارد یا اگر هم وجود دارد ما بی خبریم . چرا که ما بعنوان یک کافی نت قانونمند و دارای مجوز از اتحادیه و سایر دوستان اننظار داریم اگر قانونی میگذارند نظارتی هم بر آن داشته باشند .

این وسط تنها خواهش ما از پلیس محترم فتا این است که به کافی نت ها سرکشی کنند و اگر واقعا کسی رعایت نمیکند تذکر بدهند و اگر واقعا کسی رعایت میکند تشویقش کنند تا دلگرم شود . چرا که کسب و کار  بدینصورت جدال نابرابر است . ما کد ملی بگیریم و فیلترشکن ندهیم ، جای دیگر کد ملی نخواهد و فیلترشکن هم بدهد . مسلم است دیگر مشتریان ما به آنجا می روند . لذا خواهشمند است که اقدامات لازم در این خصوص صورت بگیرد تا هیچ کس متضرر نشود .

یکی از دوستان می گفت شما مدام دم از رعایت قانون میزنی و مدام مطلب می نویسی … کجاست گوش شنوا و کیست که سایت شما را بخواند تا ببینید شما چه درد دلی دارید !!! راستش شاید بظاهر حرف این دوستمان درست باشد اما برای ما مهم این است که درست ترین کار ممکن را انجام بدهیم هر چند مشتری نداشته باشیم و هر چند کسی به حرفمان گوش ندهد … مهم این است که یکروز بالاخره یکی حرف ما را خواهد شنید و یا حداقل پیش خودمان سر بلندیم که قانونمندیم …منبع: http://www.kolbeh-sabz.ir
طبقه بندی: کافی نت اوج،

تاریخ : یکشنبه 19 بهمن 1393 | 06:28 ب.ظ | نویسنده : کافی نت اوج شهر لاهیجان | نظرات

  • paper | تازیانه | خسوف
  • شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic