تبلیغات
 کافی نت اوج شهر لاهیجان - غار آنجلس و کوچه علی چپ

غار آنجلس و کوچه علی چپ

حتما داستان اصحاب کهف و یا اصحاب رقیم و یا فیلم مردان آنجلس را دیده اید و شنیده اید ؟

اصحاب کهف عده‌ای خداپرست بودند که پیش از اسلام و در زمان حکمرانانی امپراتوری روم باستان با نام دقیانوس در منطقه افسس در ترکیه امروزی زندگی می‌کردند و همگی جز یکی از آنان که چوپان بود از اشراف زادگان و درباریان بودند و ایمان خود را مخفی نگاه می‌داشتند. اینان سرانجام از جبر حاکم روزگار به ستوه آمده و به گفته قرآن بر اساس الهامی که از خداوند دریافت کردند “پس هنگامی که از خدایان دروغین دوری جستید به غار پناهنده شوید تا پروردگارتان رحمتش را بر شما ارزانی دارد” همراه سگ خود به غاری در روستایی به نام رقیم نزدیک فیلادلفیا رفتند. چون به غار رسیدند. خوابی طولانی آنها را فراگرفت  و حدود سیصد سال را  به خواب سپری کردند  . پس از سیصدسال چون برخاستند فکر کردند که چندین ساعت بیشتر نخوابیده اند . یکی از آنها چون به شهر برگشت همه چیز را دیگرگونه یافت و مابقی ماجرا را هم که میدانید . برای خریدن نان وارد بازار شد و از همه جا بی خبر سکه سیصد سال پیش را داد تا قرصی نان بخرد غافل از اینکه سیصد سال در خواب بوده و زمانه و روزگار بکل عوض شده است ..

maghare 3

راستش را بخواهید خیلی وقتها مشتریانی داریم که ما را بیاد اصحاب کهف می اندازند ، نه بخاطر اینکه مانند اصحاب کهف با ایمان باشند ، نه ، بلکه گویی آنها هم چندین سال است که در غاری خواب بوده اند و اکنون پس از چند سال تازه بیدار شده اند و یکراست آمده اند سراغ ما  ، اما این بار نه برای خریدن قرص نان بلکه برای انجام امور اینترنتی ….

مشتری وارد کافی نت شده و پرینت میخواهد ، نرخ پرینت سیاه و سفید طبق نرخنامه اتحادیه ۲۰۰ تومان است اما ما هنوز هم داریم برگی ۱۰۰ تومان میزنیم ، اما همین برگی صد تومان هم گویا برای این عزیز بخواب رفته زیاد است … میگوید برگی ۵۰ تومان است !!! شک میکنم !!! نکند او هم مثل اصحاب کهف چند سال است در غاری بخواب رفته و تازه بیدار شده که هنوز جس میکند قیمت خدمات اینترنتی مانند ۶ الی ۷ سال پیش است . در سایر موارد هم چنین است و خیلی از مشتریان هنوز هم خیال میکنند باید طبق نرخ ۱۰ سال پیش پول بدهند …

یکی از همین مشتریان روز گذشته وارد کافی نت شد و حدود ۱۵ دقیقه ای برایش در گوگل مشغول سرچ عکس بودیم و بعد از چند دقیقه حدود ۷ الی ۸ عکس انتخاب کرد و برایش روی فلش ریختم . وقتی گفت چقدر می شود بخاطر اینکه اولین مشتری صبح بود با اینکه میخواستم بگویم ۲۰۰۰ تومان اما گفتم ۱۵۰۰ تومان !!! آنچنان برق او را گرفت که انگار ادیسون هم در گور لرزید !!! گفت ” چه خبر است آقا ۱۵۰۰ تومان !!! مگر چکار کردید ؟؟؟؟ شوکه شده بودم  گفتم خانم محترم خجالت نمیکشید ، ما الان سال ۱۳۹۳ هستیم و شما برای ۱۵۰۰ تومان اینقدر بالا پایین میپری ، الان با ۱۵۰۰ تومان شاید بشود یک چیپس یا یک پفک خرید !!!! خلاصه بعد از کلی قیل و قال و حرف و حدیث ما را به وجدانمان حواله داد و گفت جواب خدا را چطور میخواهید بدهید که من گفتم : آنقدر وجدانمان راحت است که نگو !!! جواب خدا را هم خودمان میدهیم چون او مثل شما در خواب بسر نمی برد و خودش را مثل شما مشتریان زرنگ به خواب نمی زند . او میداند که اکنون در سال ۱۳۹۳ هستیم ولی ما هنوز داریم با نرخ های سال ۱۳۹۲ کار میکنیم ، تازه هنوز هم ۷۰ درصد نرخهای سال ۹۲ را میگیریم … یعنی اینترنت ۳۰۰۰ تومانی را ۲۰۰۰ تومان میگیریم ؛ پرینت ۲۰۰ تومانی را ۱۰۰ تومان ، پرینت رنگی ۲۵۰۰ تومانی را ۱۵۰۰ تومان و اسکن ۱۰۰۰ تومانی را ۵۰۰ تومان ،،،، آنوقت شما میگویی جواب خدا را چطور میخواهید بدهید !!!!

گاهی وقتها با خودم فکر میکنم که مگر این مردم در این اجتماع زندگی نمیکنند !!! مگر آنها نمی بینند که ظرف مدت سه سال همه قیمت ها ده برابر شده است ، پس چرا هنوز که هنوز است وقتی به ما می رسند انتظار دارند همان قیمت ۵ سال پیش را بگیریم … ؟؟؟؟ جوابش را پس از چند وقت تازه فهمیدم و آن هم این است که خیلی از این مردم که با شما سر قیمت چانه می زنند و هنوز هم انتظار دارند قیمت های ده سال پیش را از آنها بگیری خودشان خبر دارند که اوضاع قیمت ها چطور است حتی بهتر از من و شما هم میدانند اما فقط میخواهند وانمود کنند نمیدانند و خوشان را به کوچه علی چپ می زنند و طوری نشان میدهند که تازه انگار همین دیروز از غار آنجلس بیرون آمده اند و از هیچ چیزی خبر ندارند غافل از اینکه روزگار عوض شده است و شرابط فرق کرده است . این قوم پلید که من اسمشان را قوم دودره باز گذاشته ام فقط دنبال کار مفت هستند و اصطلاحا طالبان مفت هستند و میخواهند با دودره بازی و خودشان را به نفهمی زدن شما را دور بزنند و به اصطلاح بپیچانند .

اکنون چند وقتی می شود که بدنبال شناسایی چنین مشتریانی هستیم و اگر چنین مشتریانی به تورمان بخورند که بخواهند خودشان را به کوچه علی چپ بزنند و قیمت های ده سال پیش را بدهند خیلی راحت عذرشان را خواسته و دیگر به کافی نت راهشان نمیدهیم بگذار بروند داخل همان غاری که از آن بیرون آمده اند همانجا کارشان را راه بیندازند بلکه شاید دست از سر ما بردارند و شرشان دامن ما را نگیرد چون دیگر حوصله چنین مشتریان بی ادب و نزاکتی را نداریم …


منبع: http://www.kolbeh-sabz.ir
طبقه بندی: کافی نت اوج،

تاریخ : سه شنبه 2 تیر 1394 | 11:19 ق.ظ | نویسنده : کافی نت اوج شهر لاهیجان | نظرات

  • paper | تازیانه | خسوف