تبلیغات
 کافی نت اوج شهر لاهیجان - جعل سند و توجیه های جالب مشتریان !!!

جعل سند و توجیه های جالب مشتریان !!!

مشتری وارد کافی نت می شود و برگه مهر داری را از کیفش بیرون می آورد و میخواهد روی برگه مهر و امضا ء شده برایش تایپ کنیم ، یا از ما میخواهد نامه رسمی و مهر و امضاء شده وی را تغییر بدهیم و کلماتی به آن اضافه و یا کم کنیم ، یا دانش آموزی وارد می شود و کارنامه ای با خود می آورد و میخواهد نمره هایش را تغییر بدهیم ، مادری وارد می شود و میخواهد قولنامه منزلشان را دستکاری کنیم تا بتواند بچه اش را در مدرسه ثبت نام کند و خلاصه هفته ای نیست که چندین و چند نفر مراجعه کنند و از ما  از این کارها نخواهند !!!

اما جواب ما به تمامی این مشتریان کلمه خیر است و خیلی رسا و بلند به آنها  اعلام میکنیم که خیر دوست عزیز ما این کار را انجام نمی دهیم .

*********

7679_933

عکس از سایت خبری …

خیلی از این مشتریان پس از اینکه میگوییم ما این کار را انجام نمی دهیم میپرسند چرا ؟؟؟ خودشان میدانند کارشان جعل سند است و غیرقانونی اما با چرا گفتن و ساده جلوه دادن کار میخواهند طوری وانمود کنند که از این برگه استفاده ای نخواهند برد و صرفا برای اینکه کارشان راه بیفتد دارند اینکار را میکنند . وقتی به بعضی از آنها میگوییم این کار یعنی جعل سند !!!  ناراحت می شوند و خیلی هایشان حتی صدایشان را هم بلند میکنند و بقول قدیمی ها دست پیش میگیرند که پس نیفتند . مثلا یکبار یک آقایی یک برگه مهر شده از بانک را آورد و گفت اینجا به شعبه تهران زده شده است میخواهم شعبه تهران را برایم بردارید بزنید شعبه استان البرز که وقتی من گفتم اینکار را انجام نمیدهم گفت : چرا ؟ گفتم برای اینکه جعل سند است !!! با صدای بلند گفت : من خودم پلیسم و در نیروی انتظامی هستم !!! کی گفته این جعل سنده و کلی بحث و داستان !!! که دست آخر حتی من رو هم داشت متهم میکرد !!! وقتی دیدم حسابی دور برداشته و داره بلبل زبونی میکنه که کار غیرقانونی اش رو توجیه کنه گفتم شما که پلیسی کارتت رو نشون من بده !!! طفره رفت و نشون نداد و گفت قرار نیست به هر کسی کارت نشون بدیم ما  (چون داشت دروغ میگفت و اصلا پلیس  نبود ) !!! من هم دیدم اینطوریه گفتم باشه وایسا زنگ بزنم پلیس ۱۱۰ بگم بیان اینجا ببینم از کی تا حالا جعل سند قانونی شده که ما نمیدونستیم !!! این رو که گفتم عین فشفشه که در حال تموم شدنه سریع این پا و اون پا کرد و الفرار و زد به چاک و رفت که رفت !!! از اون روز به بعد هم هر مشتری میاد و از این کارها میخواد نمیگم ما انجام نمیدیم که وایسه و چونه بزنه حالا تو رو خدا انجام بدین و چرا انجام نمیدین ؟؟؟؟ خیلی راحت میگم ما بلد نیستیم  و کار با فتوشاپ و این برنامه ها رو نمیدونیم و تا این رو میگم سریع و بدون سوال میرن و ماجرا تموم میشه .

راستش را بخواهید  هدف از گفتن این موضوع یا بحث جعل سند توصیه به همکاران کافی نت دار و یا خدماتی های عزیز بود که سعی کنید به هیچ وجه کارهای غیرقانونی مثل جعل سند و یا دستکاری در برگه های مهردار رو انجام ندهید برای اینکه بقول قدیمی ها سری که درد نمیکند را دستمال نمی بندند و لزومی ندارد بخاطر کار خلافی که دیگران میخواهند انجام بدهند و بخاطر سودی که از راه آن عاید آنها میشود ما خودمان را به خطر بیندازیم و نان حرام بخوریم .

وقتی خیلی از همین آدمهایی که برای جعل سند به شما مراجعه میکنند را خیلی محترمانه رد میکنید و میگویید ما اینکار را انجام نمیدهیم ، خیلی هایشان حتی حرفهای نامربوط و چرت و پرت بار شما میکنند و سرشان را می اندازند پایین و می روند اما برای ما ناراحت شدن آنها جای خوشحالی دارد چرا که آنها میخواهند با دست ما برای خودشان سند دولتی و یا هر چیز دیگری  را جعل کنند  واگر سودی برایشان داشته باشد که هیچ وگرنه اگر به هر دلیلی گیر بیفتند میگویند فلانجا برایمان انجام داده است و ما را دچار دردسر کنند . گاهی وقتها که به برخی از این مشتریان میگویی نه  ، ما این کار را انجام نمیدهیم سعی میکنند با ترفندهای مختلف کاری کنند که شما اینکار را انجام بدهید مثلا طرف میگوید این کار را برای من انجام بدهید و شما میگویید نمی شود به این دلیل و آن دلیل ، اما او میگوید خوب بگو بلد نیستم و اینگونه میخواهد لج شما را  در بیاورد که برایش انجام بدهید اما در این مواقع بجای عصبانیت خیلی راحت بگویید بله ما بلد نیستیم تا طرف راهش را بگیرد و برود و شر خودش و جعل سندش را از سر شما کم و کوتاه کند .

خیلی جالب است که بدانید نه گفتن ما برای جعل و دستکاری اسناد برخی مشتریان یکطرف ؛  توجیه های جالب مشتریان هم طرف دیگر این داستان است . برخی مشتریان با اینکه خودشان میدانند میخواهند سندی را جعل کنند اما با هزار ترفند و کلک میخواهند خیلی عادی و طوری جلوه دهند که مثلا این برگه ، برگه خودم است و یادم رفته داخلش تایپ کنم و یا کامپیوتر محل کارم خراب شده است و هزار و یک بهانه دیگر که ما قانع شویم اینکار را برایشان انجام بدهیم  . برخی دیگر از مادران  نیز کارنامه فرزندانشان را میاورند و با عنوان کردن اینکه مثلا اگر پدرش کارنامه را ببیند کتکش میزند میخواهند نمره های کارنامه را عوض کنیم در صوتی که همه این حرفها دروغ است و نباید با طناب آنها داخل چاه رفت . آنها میخواهند نمره کارنامه را عوض کنند که مثلا پدر خانواده از شرکت بن و یا پول بگیرد بخاطر اینکه نمرات بچه بالا و معدلش خوب است  اما  وقتی برای اینکار پیش ما می آیند اعلام میکنند که پدر بچه او را دعوا میکند و یا کتکش میزند و خیلی دیگر از این داستانها . یا مثلا خیلی ها نامه مهر شده شرکتشان را می آورند و میخواهند قسمت گیرنده نامه یا  (به : ) نامه را عوض کنیم و یا مهر نامه را جابجا کنیم و بسیاری دیگر از این دست موارد که نه تنها این امور را انجام  نمیدهیم بلکه اصلا برایمان مهم هم نیست که طرف مقابلمان ناراحت بشود و یا نشود .

یک روز یک مشتری برای همین کارها مراجعه کرد و وقتی گفتم ما این کارها را  انجام نمیدهیم گفت : کسی که  نمیفهمه ، بیا بزن پول خوبی بهت میدم !!! خنده معناداری به او کردم و گفتم : کسی نمیفهمه !!! خدا که داره میبینه !!! در ضمن کار خلاف آخر و عاقبت ندارد و ما هم دنبال روزی حلال هستیم و اهل حرام خوری نیستیم . آنچنان ناراحت شد که بیا و ببین !! دست آخر ما داشتیم بدهکار میشدیم که چرا داریم توهین میکنیم … میگفت شما داری توهین میکنی و میگویی حلال و حرام !!! گفتم شما میخواهی برایت جعل سند کنم تازه طلبکار هم هستی !!! از من کار خلاف میخواهی و بعد ادعای توهین و افترا هم میکنی !!! خیلی جالب است والا … در اینگونه مواقع من خیلی سریع میگویم کار شما خلاف نیست پس بذار یک زنگ بزنم پلیس فتا !!! که تا این جمله را میگویم طرف مثل قرقی  دو پا دارد دو تای دیگر هم قرض میکند و الفرار را به القرار ترجیح میدهد .

یکی از دوستان خدمات کامپیوتری هم تعریف میکرد که یکبار مادری با گریه و زاری به وی مراجعه کرده و گفته پدر بچه اگر کارنامه را ببیند او را میکشد و تو رو خدا اگر راه دارد چند تا نمره اش را درست کنید ، این همکار کافی نت دار میگفت : این خانم هرکاری کرد برایش انجام ندادم و خلاصه گویا رفته بود یک عکاسی  و او برایش انجام داده بودند ، سه ماه بعد گویا گند این کارنامه قلابی درآمده بود و بخاطر همین کارنامه مغازه عکاسی آن شخصی را که انجامش داده بود پلمپ کره بودند . صاحب مغازه پلمپ شده تعریف میکرده که این مادر دو ساعت با گریه و زاری در مغازه نشسته بوده و نمیرفته و دست آخر برای اینکه برود مجبور شدم این کار را برایش انجام بدهم و حتی پولی بابت این کار دریافت نکردم و به وی گفتم من به شما اعتماد کردم و بخاطر اینکه گفتی بچه کتک میخورد و از این داستانها برایت انجام دادم . او تعریف کرد که ماجرا بدین منوال میگذشت که یک روز همین مادر مراجعه کرد و گفت آن کارنامه ای که برایم درست کردید را یادتان هست ؟؟؟ صاحب مغازه میگوید گفتم چطور ؟؟ گفت فهمیدن جعلیه باید گردن بگیرید که شما درستش کردید !!! صاحب مغازه میگوید : آنقدر بر خودم لعنت فرستادم که چرا با طناب این زن دروغگو به چاه افتاده ام . حالا ۵ روز بود که مغازه اش پلمپ بود و از کاسبی افتاده بود . میگفت بخاطر یک کار اشتباه ۵ روز از نان خوردن افتادم و سابقه دار شدم و حالا معلوم نیست مرتبه بعدی که برای تمدید جوازم بروم آن را تمدید کنند یا نه !!!

پی نوشت و تذکر :

این مطالب را ( اول به خودمان و سپس به شما ) گفتیم تا دوستان و همکاران گرامی مخصوصا همکارانی که تازه به این کار روی آورده اند حواسشان باشد و دست به کارهای از این دست مثل جعل سند و دستکاری در اوراق و برگه های ممهور به مهرهای اداری و دولتی و …  نزنند ، خیلی وقتها هم هست که شیطان به جلد طرف می رود ، مثلا طرف تابستان است و مشتری هم ندارد و یکدفعه یکی می آید و میگوید این کار را انجام بده و مثلا ۵۰ هزار تومان به شما میدهم و شاید بخاطر اینکه مشتری ندارد اینکار را قبول کند اما باید دانست که پولهایی از این دست برکت ندارند و شما اگر در یک روز ۱۰۰۰ تومان بصورت پاک کار کنید بهتر از این است که ۱۰۰ هزار تومان اینطوری کار کنید چرا که برکت آن هزار تومان کاسبی شما را رونق میدهد اما شر آن ۱۰۰ هزار تومان امکان دارد سبب بسته شدن و پلمپ شدن مغازه شما گردد . لذا همکاران و دوستان گرامی توجه کنند که با دست خودشان در دام برخی مشتریان کلاهبردار نیفتند و بازیچه دست آنان نشوند .منبع:http://www.kolbeh-sabz.ir
طبقه بندی: کافی نت اوج،

تاریخ : سه شنبه 19 خرداد 1394 | 05:51 ب.ظ | نویسنده : کافی نت اوج شهر لاهیجان | نظرات

  • paper | تازیانه | خسوف