تبلیغات
 کافی نت اوج شهر لاهیجان - طالبان مفت یا علاقه مندان مفت کاری

طالبان مفت یا علاقه مندان مفت کاری

برخی مشتریان هستند که خودشان را مخصوصاً به کوچه علی چپ می زنند و یا اینکه واقعا در باغ نیستند و قیمت ها را نمیدانند و وقتی قیمت کاری را که برایشان انجام دادی و یا میخواهی انجام بدهی را به آنها میگویی آنچنان چشمانشان گرد می شود و تعجب میکنند که بیا و ببین !!! خیلی هایشان را هم ما با نام طالبان مفت نامگذاری کرده ایم چرا که هرکاری که میخواهی برایشان انجام بدهی انگار نباید هزینه ای بدهند و کلا زندگی را در مفت می بینند . در ادامه به برخی داستانهایی که طالبان مفت و علاقه مندان مفت کاری نقش اول آن هستند اشاره میکنم :

free

* مشتری وارد کافی نت می شود و فلشش را میدهد و میگوید نرم افزار آفیس ۲۰۰۷ یا ۲۰۱۰ را برایم روی این بریزید ، وقتی برایش می ریزم ، سرش را می ندازد پایین و می رود ، صدا میکنم دوست عزیز هزینه ای نمیخواهید بدهید ؟ با تعجب میگوید دیگه آفیس هم مگه پولیه ؟؟؟!!!  میگویم : نه صلواتیه !!! و ما بیکاریم که اینجا نشسته ایم و تو بیایی هر نرم افزاری خواستی ببری و پول هم ندهی !!!

با چشمانی درشت و حدقه زده نگاهت میکند و با ژست عالمانه ای میگوید : این نرم افزار برای شرکت مایکروسافت است اونا پول نمیگیرن شما پول می گیرین !!! (نمیدونم از کی تا حالا مایکروسافت هم بنیاد خیریه زده که بابت نرم افزارهاش پول نمی گیره !!! )

راستش را بخواهید دیگر به این گونه مشتری های بی سواد و لمپن عادت کرده ایم ، نگاهش میکنم ، نگاه عاقل اندر سفیه ، فلشش را می گیرم و برنامه را از داخلش پاک میکنم ، با لبخند مشتری مدارانه ای به او میگویم : مایکروسافت بابت این پول نمی گیرد؟؟ ؟!!!!! من این برنامه را از روی فلشت پاک میکنم ، برو از مایکروسافت بگیر این برنامه رو  ، مگه نمیگی رایگانه ، سر راهت یک سلامی هم به عمو بیل گیتس برسون !!!

متوجه می شود که دستش رو شده ، کلی تقلا میکند تا برنامه را پاک نکنم ، حتی حاضر می شود هزینه اش را بپردازد ، اما من دیگر زیر بار نمی روم تا او بداند در این دنیا هیچ چیز مفت نیست و باید به کاسب و کسبه احترام گذاشت و آنها را خر فرض نکرد و با زرنگی کار را پیش نبرد . او میداند همه چیز پولی است اما سرش را پایین میاندازد تا احیانا اگر کاسبی خجالتی بود و رویش نشد بگوید آقا هزینه اش ، او سو استفاده کند و برود و خیلی هم حق بجانب بگوید مگر پولیه !!!! اما ما خوب بلدیم چطور از پس این طالبان مفت بربیاییم !!!

دست از پا درازتر و دست خالی از کافی نت بیرون می رود و کلی هم زیر لب غرغر میکند اما برای ما که این طالبان مفت را شناسایی کرده ایم و به آنها باج نمی دهیم این غرغرها دیگر عادی است !!! روزی دو یا سه نفر مشتری طالب مفت هم داریم که بخاطر اینکه همیشه هزینه کاری را که میخواهیم انجام بدهیم اول می گوییم خودشان همان اول کار می روند پی کارشان و دیگر از این بابت اعصاب راحتی داریم و جروبحثی پیش نمی آید .


منبع:http://www.kolbeh-sabz.ir


طبقه بندی: کافی نت اوج،

تاریخ : سه شنبه 19 خرداد 1394 | 06:37 ب.ظ | نویسنده : کافی نت اوج شهر لاهیجان | نظرات

  • paper | تازیانه | خسوف