تبلیغات
 کافی نت اوج شهر لاهیجان - انجام کار تلفنی ممنوع !!!

انجام کار تلفنی ممنوع !!!

ما ایرانی ها همیشه عادت های بدی داریم .. یکی از این عادات بد سوء استفاده است که در شغل ما هم زیاد اتفاق می افتد . خیلی از مشتریان تماس می گیرند و انتظار دارند از پشت گوشی و تلفنی کارشان را انجام دهیم . مثلا یکی زنگ میزند و میگوید میشود سایت دانشگاه ما را چک کنید ببینید نمره فلان درس من آمده است و یا دیگری زنگ می زند و می گوید میشود روی فلان سایت بروید ببینید انتخاب واحد من شروع شده است یا نه . یا دیگری زنگ می زند و می گوید می شود برای من تلفنی انتخاب رشته کنید،  یا کسی دیگر زنگ می زند و می گوید می شود تاریخ امتحان عملی آزمون ادواری من را از روی سایت چک کنید .

tel 2

همه شان هم بهانه شان این است که بخدا مشتری خودتانیم و مسیرمان خیلی دور است . خانم ها بهانه می آورند که هوا تاریک است و من بچه کوچک دارم ، بعضی ها بهانه های دیگر می آورند و خلاصه داستان به جایی می رسد که مجبور می شویم کار برخی را تلفنی انجام دهیم .. اما این وسط حق الزحمه کار ما چه می شود ؟

اوایل که بصورت تلفنی کار برخی از مشتریان را راه میانداختیم متوجه این شدم که از هر ۱۰ مشتری ۸ مشتری سو استفاده میکند و مرتبه بعدی که بصورت حضوری به کافی نت می آید اصلا به رویش نمی آورد که باید هزینه کاری را که برایش سری قبلی انجام داده ایم را بپردازد . از طرفی خیلی هایشان هم مخصوصا برای اینکه پول نپردازند دیگر حضوری نمی آمدند اما از یکروز به بعد که متوجه شدم واقعا از این خیرخواهی و نیت کار راه بندازانه ما دارند سو استفاده می کنند دیگر به هیچ وجه تلفنی کاری انجام نمیدهیم حتی اگر طرف در بیمارستان بستری باشد و نتواند برای انتخاب واحد بیاید … همه اینها را نیز مدیون سو استفاده دوستانی هستیم که تلفنی کارشان راه می افتاد و یادشان می رفت که باید هزینه اش را بپردازند .

البته خیلی از مشتریان هم هستند که آداب و اصول کسب را میدانند … مثلا داریم افرادی را که می گویند مسیرمان دور است و هزینه ای را ودیعه میگدارند و میگویند هر بار که سایت را برایمان تلفنی چک کردی از این هزینه آن را کم کن که نشان میدهد اصلا اهل پیچاندن و دور زدن نیستند … و همچنین هستند مشتریانی هم که بسیار خوش حسابند و بسیار بسیار اهل حساب و کتاب … بارها شده که برای مشتریانی اینچنینی حتی خارج از تایم کاری هم کار انجام داده ایم . مثلا انتخاب واحد یک مشتری ساعت ۱۰ شب بوده و چون کافی نت بسته بوده این کار را برایش در منزل انجام داده ایم و فردا در کافی نت برگه را تحویلش داده ایم ..

اینها را گفتم تا بگویم واقعا چقدر خوب است انسانها متعهد باشند و وقتی کاری خارج از روال برایشان انجام می شود اینقدر جنبه داشته باشند که سوء استفاده نکنند و طرف را از انجام آن پشیمان نکنند .منبع:http://www.kolbeh-sabz.ir
طبقه بندی: کافی نت اوج،

تاریخ : سه شنبه 19 خرداد 1394 | 05:33 ب.ظ | نویسنده : کافی نت اوج شهر لاهیجان | نظرات

  • paper | تازیانه | خسوف