تبلیغات
 کافی نت اوج شهر لاهیجان - پرداخت های اینترنتی

پرداخت های اینترنتی

از آنجاییکه بسیاری از امور و خدمات اینترنتی امروزه در کافی نت ها انجام می شود اغلب مشتریان نیز برای انجام پرداختهای اینترنتی خود به این مراکز مراجعه میکنند . پرداخت اینترنتی به معنای عام یعنی اینکه مشتری از شما میخواهد یا با کارت عابر شما و یا با کارت عابر خودش مبلغی را بصورت اینترنتی و از سایت مورد نظرش برایش پرداخت نمایید . از آنجاییکه این مقوله بسیار در کافی نت ها رایج است در این مطلب به بررسی آن پرداخته ایم .

پرداخت های اینترنتی در کافی نت از نگاه ما به دو دسته تقسیم می شوند

۱- پرداخت هایی که بابت خرید کارت اعتباری کنکور و ثبت نام  و خریدهای اینترنتی انجام می شود .

۲- سایر پرداخت های اینترنتی مثل پرداخت شهریه دانشگاهها ، قبوض بیمه و ….

online-payment

در مورد دسته اول که همیشه کارتهای کنکور و کارتهای ثبت نامی را خودمان و از کارت اعتباری خودمان خریداری میکنیم و سپس در قبال پرداخت آن مبلغی بعنوان کارمزد خرید آن را از مشتری دریافت میکنیم . اما در مورد دوم یعنی سایر پرداخت های  اینترنتی مثل پرداخت شهریه دانشگاه ها سعی میکنیم حتما خود مشتری کارت اعتباری داشته باشد و اینگونه پرداختها را از حساب خودمان انجام نمی دهیم که دلایلی دارد چون :

* پرداخت شهریه دانشگاهها سنگین است مثلا هر دانشجوی دانشگاه آزاد که هر بار برای پرداخت شهریه مراجعه میکند چیزی حدود ۴۰۰ الی ۵۰۰ هزار تومان پرداختی دارد و در زمان پرداخت شهریه شاید روزی ۵۰ نفر برای چنین پرداخت هایی مراجعه دارند که اگر بخواهیم همه را پرداخت کنیم باید چیزی حدود ۲۰ میلیون تومان روزانه در ایام شهریه در حساب داشته باشیم .

*  با توجه به سیستم بانکی یک بام و هوای کشور هم که از هر ده پرداخت دو تا سه تایش تراکنش ناموفق و ارتباط با سوئیچ بانک برقرار نشد را برای شما نمایش میدهد اصلا پرداخت چنین مبالغی از حساب کافی نت دیوانگی محض است .

* از طرفی شما برای مبالغی چون ۵۰۰ هزار تومان نمیتوانید کارمزد بگیرید و اگر به مشتری هم چنین چیزی را عنوان کنید و از او کارمزد بخواهید بعنوان جنایتکار جنگی بهتون نگاه خواهند کرد . از طرف دیگر حساب و کتاب شما سخت تر خواهد شد و در صورت انجام یک تراکنش اشتباه داستان هایی خواهید داشت باورنکردنی .

لذا بر اساس تجربه شخصی که در این زمینه داریم به شما پیشنهاد میکنیم فقط پرداخت های دسته اول را که در بالا ذکر شد را به عهده بگیرید و در مورد پرداخت های دسته دوم توپ را در زمین مشتری بیندازید تا خودش کارت عابر و رمز و دوم بیاورد و از حساب او پرداخت کنید تا خودتان دچار مشکل نشوید .

بیان یک مشکل برای کسانی که استدلال بالا را قبول ندارند

مشتری وارد کافی نت شده و از کارت خودمان قرار است شهریه ۵۰۰ هزار تومانی اش را پرداخت کنیم . وارد سایت دانشگاهش می شویم و پرداخت را انجام میدهیم . سایت بانک ملی اخطار می دهد و تراکنش ناموفق میشود . پول از حساب ما کسر شده است ولی به حساب دانشگاه نرفته است . نه پول در حساب من است و نه در حساب دانشگاه ، من پولم را از دست داده ام و مشتری هم چون پولی به حساب دانشگاهش نرفته حاضر نیست پولی به من بپردازد . معمولا در چنین مواقعی ظرف مدت ۳ الی ۴ ساعت و یا حداکثر ۷۲ ساعت پول به حساب برمیگردد اما در این مورد خاص ۷۲ ساعت هم شد و پول برنگشت … سه روز هم شد و پول برنگشت تا اینکه به بانک مراجعه کردیم و گفتند باید فرم عدم مغایرت را پر کنید و بعدا بررسی می شود . نشان به این نشان که دقیقا دو ماه طول کشید تا این پول به حساب ما برگشت داده شد . شاید بالای ۴ الی ۵ بار حضوری سر زدیم و بالای صدبار تلفن و ثبت اینترنتی و پر کردن فرمهای خاص و این داستانها .. البته این مسائل شاید سالی یکبار اتفاق بیفتد ولی همان یکبار هم به اندازه ای آزار دهنده است که باید چند روز از کار و زندگیت بیفتی تا به پولت برسی . برای همین وقتی قرار است مشتری شهریه اش را بپردازد حتما به وی میگوییم کارت عابر و رمز دوم خودش را بیاورد تا اگر دردسری داشت بعدا او پیگیر کار خودش باشد نه ما …

پرداخت قبض و کارمزد

در مورد پرداخت قبض های آب و برق و گاز و تلفن متاسفانه مردم انتظارات زیادی از شما دارند . بطور مثال خیلی ها اصلا نمیخواهند هزینه ای به شما بپردازند و خیلی ها هم میگویند هزینه ای که می گیرید زیاد است . بطور مثال خیلی ها قبض ۵۰ هزار تومانی می آورند و وقتی می بییند برای پرداختش ۱۰۰۰ تومان هزینه می گیریم میگویند جاهای دیگر رایگان انجام میدهند یا ۲۰۰ تومان می گیرند . دل ضعفه می گیرم … برخی سوپرمارکتها را دیده ام حتی در نقاط با کلاس شهر که مثلا تا سقف ۳۰۰ هزار تومان هم قبض مردم را پرداخت کرده اند و ۵۰۰ تومان یا ۳۰۰ تومان از وی گرفته اند که این ناشی از ندانستن و کم عقلی طرف است .

یک انسان عاقل به من بگوید که چه کسی حاضر است ۳۰۰ هزار تومان پول حسابش را بابت قبض خرج کند و در قبالش ۵۰۰ تا تک تومانی بگیرد …

تذکر جدی : هیچگاه با کارت عابر خودتان پولی را برای حسابی که نمیشناسید ارسال نکنید و همچین از کارتی که نمی شناسید پولی را به حساب خودتان نریزید  .گاهی اوقات مشتری وارد می شود و کارتی بدست دارد و از شما میخواهد برایش کارت بکشید و پولی به وی بدهید . هیچوقت این کار را نیز انجام ندهید چون نمیدانید آیا کارت برای خودش هست یا آن را از جایی پیدا کرده است و این بعدا برای شما مشکل ساز می شود .

در مواردی هم که مشتری از شما میخواهد پولی را از حساب خودتان برای حسابی دیگر بفرستید باز هم این کار را نکنید چرا که معلوم نیست شخص گیرنده چه کسی است ؟ شاید موضوع و مسئله و یا کلاهبرداری باشد شما از کجا میدانید !!! و اصولا انتقال پول از حساب شما به حساب دیگری که او را نمی شناسید توجیهی ندارد .

********************منبع: http://www.kolbeh-sabz.ir
طبقه بندی: کافی نت اوج،

تاریخ : سه شنبه 19 خرداد 1394 | 06:27 ب.ظ | نویسنده : کافی نت اوج شهر لاهیجان | نظرات

  • paper | تازیانه | خسوف