تبلیغات
 کافی نت اوج شهر لاهیجان - مشتری ها و ژست های طلبکارانه !!!

مشتری ها و ژست های طلبکارانه !!!

اینروزها که بازار تورم داغ داغ است تنها صنفی که در این بازار بشدت متورم یتیم است و هنوز هم نمیتواند با نرخ روز پیش برود کافی نت است . وقتی در سال ۱۳۹۴ هستیم اما نرخنامه سال ۹۲ روی دیوار چسبیده و حتی نمیتوان طبق نرخنامه سال ۹۲ از مردم پول گرفت واقعا دیگر چه باید گفت !!!؟؟؟ متاسفانه هنوز هم که هنوز است فرهنگ کار اینترنتی و مجازی در ایران جا نیفتاده و مردم خیال میکنند که چون ظرف ۳۰ ثانیه کارشان انجام شده نباید هزینه ای بپردازند . با اینکه در سال ۱۳۹۴ هستیم اما هنوز هم نمیتوانیم نرخ های سال ۹۲ را از مردم دریافت کنیم و این هضم شدنی و باور کردنی نیست چرا که افزایش نرخ اعتراض مردم را در پی دارد گویی که اصلا نباید قیمت ها را افزایش داد .

talabkar

چند روز پیش مشتری بابت دریافت کارت ورود به جلسه دانشگاه آزاد کرج به ما مراجعه کرد . بدهی شهریه داشت که برایش از روی کارت خودش شهریه اش را پرداخت کردیم و سپس نظرسنجی اساتیدش رو روی سایت انجام دادیم که چون یازده تا درس داشت یازده تا نظرسنجی هم باید انجام میشد که بسیار هم وقت گیر بود و سپس کارت ورود به جلسه برایش پرینت کردیم … پرینت را که به وی دادم و پرسید چقدر شد گفتم ۴۰۰۰ تومان و او با تعجب پرسید یک برگه کاغذ ۴۰۰۰ تومان ؟؟؟؟

به این مشتری بظاهر محترم گفتم ما را احمق فرض کرده ای یا خودت را به کوچه علی چپ میزنی !!!! یک ربع است دارم برای شما نظرسنجی میزنم ، پرداخت شهریه انجام دادم و کارت ورود به جلسه برایتان گرفتم آنوقت شما میگویید یک برگه کاغذ چرا ۴۰۰۰ تومان !!!! مگر من یک برگه کاغذ بشما دادم !!! من یک ربع است دارم شهریه میریزم و نظرسنجی میزنم … خلاصه ایشان هم مدام حرف خودش را میزد و میگفت یک برگه کاغذ مگر چقدر می ارزد و با اینکه خودش میدانست دارد حرف مفت و بیهوده ای می زند ولی مدام روی حرفش پافشاری میکرد .. خیلی از دوستان وقتی این مسائل را برایشان تعریف میکنیم باور نمیکنند در صورتی که بسیاری از کافی نت ها و همکاران ما با این مشکلات آشنا هستند ..

شما با اینگونه مشتریان چه میکنید ؟ وقتی در سال ۹۴ باشی و هنوز طبق تعرفه قیمت سال ۹۲ از مشتری طلب دستمزد کنی و او باز هم با ژستی طلبکارانه بگوید چرا اینقدر گران !!!!! تازه صدایش را هم براید بلند کند و تهدید کند که از دست تو به اتحادیه شکایت میکند !!!!!! گاهی خنده ام می گیرد و همانجا میخواهم خودم شماره اتحادیه را برایش بگیرم که باور کند دارم نصف قیمت از او دستمزد میگیرم ولی او خودش میداند و دارد خودش را به ندانستن میزند …

یکی دیگر از مشتریان روز گذشته آمده بود و آپدیت آنتی ویروس میخواست که وقتی گفتم ۲۵۰۰ تومان مثل “جناب خان”  در برنامه خندوانه  گفت : ۲۵۰۰ تومان !!! گفتم بله ۲۵۰۰ تومان …  آنچنان چشمانش گرد شده بود که انگار قرار است ۲۵۰۰ دلار بپردازد !!! وقتی دیدم دارد زیر لب غرغر میکند به وی گفتم چیه گرونه ؟ گفت خیلی گرونه !!! گفتم شما در این جامعه زندگی نمی کنید ؟ شاید هم مثل اصحاب کهف تابحال در غار بودید و بعد چند سال بیرون آمدید که به ۲۵۰۰ تومان میگویید گران !!!!!!

بنزین لیتری ۱۰۰ تومان شده لیتری ۱۰۰۰ تومان یعنی ده برابر

نان ۵۰ تومنی شده ۶۰۰ تومان یعنی ۱۲ برابر

کاغذ بسته ای ۳۰۰۰ تومانی شده بسته ای ۱۲۰۰۰ تومان یعنی چهاربرابر

قبض برق ۱۵ هزار تومانی شده ۱۵۰ هزار تومان و یعنی ۱۰ برابر

اما آپدیت آنتی ویروس ، هزینه اینترنت ، هزینه پرینت ، هزینه کارت ورود به جلسه ، فیش حقوقی و خیلی چیزهای دیگر نباید تغییر کند و ثابت بماند و اگر خدایی ناکرده ۵۰۰ تومان به این هزینه ها اضافه کنی می شود محشر کبری و هزار باید باید به همه جواب بدهی که چرا و چرا !!! اما طرف به سوپرمارکت و میوه فروشی و قصابی و فروشگاه مواد غذایی که می رود اصلا نمیگوید چرا و هر چقدر باشد براحتی می پردازد حتی اگر از دیروز تا امروز فرق یک بطری شیر ۱۵۰۰ تومان باشد … !!!!

راستش را بخواهید دیگر از ژست های طلبکارانه مشتریان خسته شده ایم !!!!


منبع:http://www.kolbeh-sabz.ir
طبقه بندی: کافی نت اوج،

تاریخ : سه شنبه 19 خرداد 1394 | 06:40 ب.ظ | نویسنده : کافی نت اوج شهر لاهیجان | نظرات

  • paper | تازیانه | خسوف