تبلیغات
 کافی نت اوج شهر لاهیجان - باجه‌ی اینترنت همگانی چیست؟

باجه‌ی اینترنت همگانی چیست؟


باجه اینترنت همگانی امکان ارتباط تلفنی (مانند تلفن‌های همگانی) و اینترنت پرسرعت را برای کاربر فراهم می‌کنند.

 

به گزارش سیتنا به نقل از ایسنا، باجه اینترنتی چندرسانه‌یی در مکان‌های عمومی مختلف نظیر فروشگاه‌ها، فرودگاه‌ها، ترمینال‌های مسافربری، ایستگاه‌های مترو، بانکها، سالن‌های انتظار تئاتر و سینما، محوطه ورودی ادارات و نهادهای دولتی و سایر نقاط به صلاحدید ارائه‌کننده سرویس مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 

هزینه تماس تلفنی باید مانند تلفن‌های همگانی محاسبه و کسر شود، هزینه تماس با اینترنت با توجه به سرعت ارتباط بصورت زمانی و یا حجمی محاسبه شده و جداگانه از مبلغ اعتبار کارت کسر می‌شود.

 

اما برای پرداخت هزینه استفاده از امکانات باجه‌ها از کارت اعتباری تلفن همگانی استفاده خواهد شد و ارتباط تلفنی کاربر، مانند تلفن‌های همگانی، از طریق اتصال زوج سیم به مرکز تلفن میسر می‌گردد.

 

امکان استفاده از USB، هدفون، میکروفون و نمایش تبلیغات در این باجه وجود دارد و برای استفاده از دوربین و عکس گرفتن با آن، باید هزینه هر عکس جداگانه از مبلغ اعتبار کارت کسر شود.

 

با توجه به ماهیت و نوع دستگاه، متون و عکسها باید بصورت رنگی و یا سیاه و سفید چاپ شود و هزینه آن طبق تعرفه از مبلغ اعتبار کارت کسر گردد.

 

باجه اینترنت همگانی باید امکان استفاده از پروتکل‌های دسترسی به اینترنت (HTTP)، ارسال و دریافت فایل‌ها (FTP) و ارسال پست الکترونیکی (SMTP) را برای کاربر فراهم کنند.

 

سرعت دسترسی اینترنت پرسرعت با استفاده از ADSL، در مواقع عادی ۲۵۶ کیلوبیت بر ثانیه و در مواقع پرترافیک حداقل ۶۴ کیلوبیت بر ثانیه خواهد بود.

 

باجه اینترنت همگانی یا دستگاه مولتی‌مدیا، قابلیت ارتباط همزمان تلفن و اینترنت پرسرعت با استفاده از کارت اعتباری تلفن همگانی را در اختیار عموم قرار می‌دهد. این باجه‌ها به صورت سرپوشیده (Indoor) قابلیت نصب و کاربرد دارند.
طبقه بندی: اخبار فناوری اطلاعات و ارتباطات،

تاریخ : پنجشنبه 17 فروردین 1391 | 04:49 ب.ظ | نویسنده : کافی نت اوج شهر لاهیجان | نظرات

  • paper | تازیانه | خسوف